Zerowy PIT dla młodych – kto może z niego skorzystać, a kto nie?

Zerowy PIT dla młodych – kto może z niego skorzystać, a kto nie?
Zerowy PIT dla młodych – kto może z niego skorzystać, a kto nie?

Zerowy PIT dla młodych – kto może z niego skorzystać, a kto nie?

Każda ulga podatkowa cieszy. Nic więc dziwnego, że zerowy PIT dla młodych spotkał się z tak optymistycznym przyjęciem przez pracowników. Zobacz, kto może z niego skorzystać.

Jakie zasady trzeba spełnić, aby móc skorzystać z zerowego PIT-u dla młodych?

Osoby, które pragną w młodym wieku podjąć zatrudnienie otrzymały od polskiego rządu dodatkową zachętę. Jest nią ulga podatkowa, w pełni zwalniająca z obowiązku odprowadzania podatku dochodowego te osoby, których roczne dochody nie przekraczają progu 85 528  złotych, zaś wiek jest niższy niż 26 lat. Kolejny warunek określa typ pracowników, których zwolnienie dotyczy. Są to młodzi zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenie, spółdzielczy stosunek pracy bądź pracę nakładczą. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdziesz, wchodząc na stronę internetową https://szczecinek.com/artykul/zerowy-pit–kiedy-go/1009056.

Od kiedy obowiązuje zerowy PIT dla młodych?

Zerowy PIT dla młodych obowiązuje od 1 sierpnia 2019 roku. Osobom zarabiającym najniższą krajową pozwala zaoszczędzić 1455 złotych w skali całego roku. To więc całkiem konkretna kwota, odczuwalna w portfelu młodego dorosłego. W pierwszym roku obowiązywania ulgi, z uwagi na to, że weszła ona w połowie roku podatkowego, obowiązujący limit dochodów wyniósł 35 636,67 zł, natomiast już od 2020 roku próg zarobków stanowiła, wspomniana wyżej, kwota równa 85 528 złotych.

Kogo nie obejmuje zerowy PIT dla młodych?

Ustawa nie przewiduje zwolnienia z odprowadzania podatku dochodowego tych młodych dorosłych, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie, otwierając własną działalność gospodarczą.

 

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x