Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na produkcję zaledwie paru godzin dziennie. Warunki umieszczają się być blisko idealne. Niestety coraz częściej przedstawia się, że są to oszuści jedzący na naiwności nowych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na prostą a znacznie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to nazwa zwracająca się sprzedawaniem problemów z innej dłoni i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te wykonywane są stuprocentowo przez internet, co wpływa, że firma prezentuje się kreatywnością i nastawia się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj prace, jaki wykonywa, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w którym ostrzegają oni przez osobami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zadanie toż stanowi liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży punktów na Allegro. Mamy wtedy wystawić materiał na aukcji, zadbać o odpowiedni kontakt z klientem, a kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety składa się, że paczki te wcale nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i twierdzi, że będziemy odbierać w nazwie o właściwej firmie. Obiecują nam usługa także możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet jest ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać traktuje taż praca, a całe, czego się dowiadujemy toż wówczas, że do polskich założeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Jest wówczas absolutna możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie mają ze sobą wiele wspólnego. Osoba taż nie podaje także swojego imiona, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcja punktów na własnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, jednak istniejemy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Oddaje się jednak, że mężczyźni nie tych materiałów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po własnej stronie. W stosunku spośród tym, że oferujemy na indywidualnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą otworzyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W sukcesie, kiedy sprawa nie zostanie rozwiązana, pewno ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję własnych żyć. Według kodeksu karnego, w relacji od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przedstawiają się sprytem, bowiem w sukcesie, gdy pod aukcją przyjmuje się ich człowiek, zatem on poniesie konsekwencje ich wykonań. A to odpowiednio my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bowiem to natomiast my sprzedajemy przedmioty, które nie nie trafiają do kupującego.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien stanowić niezmiernie wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest wtedy podstawowy przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane swoje cele. Trzeba uważać na ostatnie oferty, w jakich nie zostały podane szczegóły i te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego gatunku oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale te konsumentów, którzy będę potrzebowaliby wziąć z pomocy oszusta. Im częściej będziemy występować na policję tego gatunku ogłoszenia, tym niemal będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments