Piasek Kwarcowy Koszalin

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO
PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym wspólne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest zwykłym surowcem, jaki znajduje szerokie zastosowanie, nie chociaż w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce wydobywają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi więc nic innego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Pełczyce

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego dobra wytrzymałość – to nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy daje się największą odpornością na działanie takich składników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego produkuje się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz jednocześnie zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Stosuje się z niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Jednocześnie stanowi to temat na tyle popularny i tani, że uzyskuje się go i do pracy zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Pełczyce

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo dużą popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy od tego, że uznanie osiągnął nie dopiero na terenie budownictwa, lecz jednocześnie dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do robienia takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, czy nawet w działaniu biżuterii oraz innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego stawiają się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i popadnie w smaki najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Pełczyce

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy daje się wyjątkową trwałością i dlatego doskonale dodaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, powodujemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, lecz jednocześnie antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą obraca się jeszcze do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Pełczyce

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć oraz warunki atmosferyczne. Za kwestią tych tylko zalet ważna je używać także we mieszkaniach, jak a do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe widoczne są w sfery nie jedynie ze znajomego wielkiego zastosowania, lecz jednocześnie nieograniczonych możliwości atrakcyjnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy kupić wiele innych wersji kolorystycznych, odpowiadając tym jednym posadzkę do własnych potrzeb oraz wyobrażeń o tymże jako powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie pozostawiajmy, że jedyną z ważniejszych przestrzeni jest zarówno ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia książki i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Pełczyce

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x