Leczenie trądziku Sianów

Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?
Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Trądzik kojarzony jest z chorobą dotykającą młodych mężczyzn wpadających w okres dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie stanowi on problemem nastolatków, a w moc przypadkach bynajmniej nie znika samoistnie, a z czasem stan cery jedynie się pogarsza. Nie wolno lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak dbać o skórę, by odzyskała młody wygląd.

Leczenie trądziku Nowogard

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku powstaje z nieprawidłowej pielęgnacji. Wznosi się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywiście istnieje taka, iż w współczesny ćwicz można jedynie pogorszyć stan swojej postaci i zaognić stan zapalny. Jak zatem odpowiednio dbać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Wiele osób do przemywania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego modelu produkty bynajmniej nie pomogą nam skorzystać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – potrafią go i nasilić. Co będzie to lepszym wyjściem? Przede każdym łagodne produkty do czyszczenia – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić dobry produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w toku dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, aby w kosmetyku nie wydobywał się alkohol, gdyż potrafi on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co stanowi istotne szczególnie w wypadku cer mieszanych i tłustych. Jeśli skóra jest również wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Choć w wypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, ponieważ mogą podrażnić skórę, a dodatkowo roznieść stan zapalny na wszelką twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto i przemyśleć wybranie się na brak z zachowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie trzyma w bliskiej możliwości marka Nanili Professional. Skutki tego modelu działają intensywnie, przynosząc wysokie efekty. Kwasy potrafią być jednak traktowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co mówią niektórzy, wystawianie osób na funkcjonowanie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej stanu, ale obecnie na jesieni problem trądziku powraca ze zdwojoną siłą. Zdecydowanie dużo to wyposażyć się w krem z filtrem UV i radzić go codziennie przed wyjściem z domu.

Źródło artykułu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Nowogard

0 0 votes
Daj ocenę