Jak pomóc dzieciom w Afryce?

Jak pomóc dzieciom w Afryce?

Polecane portale

Afryka od dawna jest jednym z najbiedniejszych kontynentów na świecie. Oprócz dóbr luksusowych, jakimi możemy na co dzień cieszyć się w Europie w większości krajów Afryki brakuje tak podstawowych elementów życia codziennego jak czysta woda, woda nadająca się do picia. Istnieje wiele misji, organizacji pozarządowych i innych inicjatyw mających na celu pomoc ludności Afryki, a zwłaszcza dzieciom, w podniesieniu jakości ich życia.

Jak możesz pomóc?

Naturalnie jedną z form wsparcia jest po prostu wsparcie finansowe. Niosące pomoc Afryce organizacje podają numery kont między innymi na stronach i forach internetowych, ale także w inny sposób. Warto podkreślić jednak, że to ci, którzy są na miejscu i znają realia tamtego kontynentu najlepiej wiedzą co jest potrzebne dzieciom. Zwykle trudno jest nam wyobrazić sobie, że nie chodzi o nową lalkę Barbie czy nawet żywność, ale między innymi: czystą wodę do picia oraz mycia się, środki higieny osobistej i podstawowe kosmetyki oraz przybory toaletowe, lekarstwa a także możliwość uczęszczania choćby do lokalnej szkoły. W Afryce nauka jest dla dzieci przywilejem, a niewielu rodziców stać na jej opłacenie oraz zakup kosztownych mundurków, za które również muszą płacić z tak zwanej „prywatnej kieszeni”. Właśnie dlatego finansowa pomoc tym dzieciom za pośrednictwem organizacji oraz ich pracowników czy wolontariuszy, którzy wiedzą jak pomóc dzieciom w Afryce, jest tak istotna. 

Pomoc nie tylko, choć w głównej mierze, materialna

Organizacje takie zajmują się naturalnie materialną pomocą Afrykanom w postaci organizowania dla nich bardziej funkcjonalnej infrastruktury związanej z ochroną zdrowia, codzienną higieną oraz edukacją i innymi gałęziami życia społecznego. Można naturalnie wysyłać tam osoby do pomocy, chodzi jednak o przeszkolenie i wykształcenie miejscowej ludności aby w przyszłości sama była w stanie lepiej się organizować i dbać o swoją małą ojczyznę na małym skrawku Czarnego Lądu. Takie szkolenie i edukacja – również kosztują. Tymczasem linkowana powyżej fundacja pomagająca dzieciom z Afryki, a właściwie jej członkowie poczynili spostrzeżenie jak wiele w różnych regionach licznych afrykańskich krajów mogłoby zdziałać usytuowanie lokalnie jednego punktu medycznego / higienicznego z dobrze wyszkoloną pielęgniarką, aby okoliczna ludność odczuła znaczny wzrost jakości życia oraz polepszenie ogólnego stanu zdrowia. To, co dla nas jest od dawna standardem, w Afryce dopiero zaczyna kiełkować. Wpłacając kolejne kwoty na rzecz takiej fundacji dokładasz swoją cegiełkę do swoistej „pracy u podstaw”, mającej miejsce w czasach nam współczesnych, tylko wiele tysięcy kilometrów stąd, co z kolei stanowi odległość, jaką w zaledwie kilkanaście godzin przemierzyć możesz samolotem. Tak daleko i tak blisko zarazem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments