Jak kupić nowe mieszkanie w Lublinie?

Jak kupić nowe mieszkanie w Lublinie?
Jak kupić nowe mieszkanie w Lublinie?

Zakup nowego mieszkania w Lublinie to poważne przedsięwzięcie wymagające uwzględnienia wielu czynników. Wiele zależy m.in. od przeznaczenia lokalu. Będzie on wynajmowany czy zamieszka w nim właściciel z rodziną?

Mieszkanie od dewelopera w Lublinie – jaki to koszt?

Cena mieszkania to jeden z najważniejszych czynników branych pod uwagę przez osoby zainteresowane kupnem lokalu. W Lublinie za 1 m kw. trzeba zapłacić średnio 5-6 tys. zł. Dla porównania w Warszawie jest to ok. 10 tys. zł. Oczywiście ostateczna cena jest uzależniona od szeregu przesłanek. Ciekawe jest natomiast to, że w Lublinie mieszkania „z drugiej ręki” są niewiele tańsze od nowych.

Metraż ma znaczenie

Wśród osób poszukujących mieszkań do wynajęcia największym powodzeniem cieszą się małe lokale – w szczególności kawalerki, na które łatwo znaleźć chętnych. Warto przy tej okazji wspomnieć o tzw. mikroapartamentach – czyli lokalach o bardzo małej powierzchni użytkowej (punktem odniesienia jest tu 25 m kw. – czyli minimalny metraż, jaki muszą mieć lokale prawnie określane mianem mieszkań). Z kolei dla siebie klienci deweloperów najchętniej kupują większe mieszkania o powierzchni użytkowej wynoszącej co najmniej 50 m kw.

Dobra lokalizacja zawsze w cenie

Gdzie najlepiej kupić nowe mieszkanie Lublin? Sprzedaż prowadzona przez deweloperów obejmuje różne dzielnice, a wszystko sprowadza się w tym momencie do kwestii związanych przeznaczeniem mieszkania oraz do indywidualnych preferencji. Sporą popularnością cieszą się inwestycje takie jak np. Koralowe Osiedle. Jest to przedsięwzięcie realizowane przez firmę deweloperską Orion. W jego ramach powstanie łącznie ok. 650 mieszkań w metrażach od 27 m kw. do 75 m kw. Osiedle usytuowane jest niedaleko Starego Lasu. Blisko są szkoła, przedszkole oraz sklepy. Z punktu widzenia nabywców niebagatelną rolę odgrywają m.in. dobre połączenia komunikacyjne, bezpieczeństwo oraz duża ilość terenów zielonych. Lublin to jedno z najprężniej rozwijających się polskich miast, co przekłada się też na popyt na mieszkania.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x