Finbo Barlinek

Zachodniopomorskie

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w który rób pożyczkodawca może zweryfikować Twoją sytuację finansową? Przeczytaj materiał i dowiedz się, jak firmy pożyczkowe kontrolują naszych klientów.

Finbo Płoty

Rynek pożyczek pozabankowych ciągle się rozwija. Oraz nie chodzi tutaj tylko o wartość umowie i skalę działalności. Spółki z dziedziny dokonują coraz dużo powszechnych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo
pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do pana i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz zgodę na udostępnienie firmie wielu ciekawszych danych.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy nazwy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli wydaje Ciż się, że sprawdzenia ograniczają się jedynie do ostatnich rejestrów – istniejesz w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej oddają się autorskimi podstawami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – stanowi duża szansa, że pożyczkodawca będzie mógł zweryfikować jej przebieg.

Dla przykładu – składając wniosek o pożyczkę w nazwie Finbo Płoty , wyrażasz zgodę na udostępnienie Twoich informacji do 34 zewnętrznych podmiotów (w tymże do normalnej konkurencji firmy). Finbo Płoty otrzyma informację zwrotną, czy ubiegałeś się o pożyczkę w obecnych podmiotach, którymi oddanymi się posługiwałeś a ewentualnie spłaciłeś ją na czas. Firmy podnoszą argument, że istnieje ostatnie niezbędne do zabezpieczenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na cudze dane). Jednak otrzymanie takich informacji udziela też duże pole do prace analitycznej.
Nowe sposoby weryfikacji

Od 2012 roku klienci są szansa podpisywania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą formą potwierdzenia tożsamości jest w tym wypadku przelew weryfikacyjny. Dzięki temu nazwy pożyczkowe dowiadują się, na które dane osobowe został zarejestrowany rachunek bankowy. Przecież to rozwiązanie posiada także swoje wady. Większość klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu ma trochę czasu – i więc użytkownik potrafi się rozmyślić.

Dlatego opracowano innowacyjne sposoby weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z użyciem tych aplikacji nie musisz robić przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do indywidualnej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Wykorzystując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszystkie wiedze związane z Twoim kontem. Firma może zobaczyć Twoje przelewy, zobaczyć skąd masz pieniądze, kto jest Twoim właścicielem i ile dajesz na miesięczne utrzymanie. To bardzo istotne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację finansową, a też będzie mógł dobrze profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Płoty

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments