Czy zamrażarka może stać w nieogrzewanym pomieszczeniu?

Czy zamrażarka może stać w nieogrzewanym pomieszczeniu?

Pordnik pożyczki Prasówki

Zamrażarka to urządzenie, które zapewnia duże możliwości przechowywania różnych produktów. Najczęściej używa się modele skrzyniowe, które niestety zajmują dużo miejsca. Co zrobić, jeśli nie masz tyle przestrzeni w kuchni, żeby ją tam zamontować? Sprawdziliśmy, czy tego typu urządzenie może stać w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Jakie są rodzaj zamrażarek?

Zanim przejdziemy do tego, gdzie ustawić zamrażarkę, przedstawimy, jakie modele są aktualnie dostępne na rynku. Najczęściej spotykane są urządzenia skrzyniowe. To duże sprzęty z obszerną komorą do przechowywania. Tego typu urządzenia były też modne w przeszłości. W wielu domach stały ogromne zamrażarki, do których trafiało głównie mięso. Częstym minusem tego typu urządzeń jest to, że nie mają wydzielonych komór, i trudno zorganizować przestrzeń wewnątrz. W przypadku większych modeli problemem może być też wyciąganie produktów z dna zamrażarki.

Pod względem użytkowania, bardziej komfortowe jest urządzenie szufladowe. Dzięki temu, że ma wydzielone poszczególne komory, łatwiej jest zorganizować i posegregować produkty. Ponadto, taki model zajmuje mniej miejsca i łatwiej jest go umieścić w kompaktowym pomieszczeniu. Warto więc się zastanowić nad zakupem zamrażarki szufladowej, jeśli mieszkasz w mieszkaniu. Pożyczka bez bik to sprawdzone rozwiązanie, który umożliwi Ci zakup wybranego sprzętu.

Gdzie postawić zamrażarkę?

Najłatwiej ustawić zamrażarkę w kuchni. Wtedy dostęp do produktów będzie łatwy i szybko z niej wyciągniesz niezbędne rzeczy. Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest na to miejsce. Szczególnie jeśli traktujemy takie urządzenie jako dodatkowy magazyn żywności. W takiej sytuacji należy się zastanowić, czy nie można ustawić urządzenia w innym miejscu, np. w garażu, piwnicy lub na strychu. Jednak nie wszystkie zamrażarki są dostosowane do pracy w takich warunkach

Jak sprawdzić, czy urządzenie można ustawić w nieogrzewanym pomieszczeniu? Najpierw należy zweryfikować klasę klimatyczną urządzenia. To ona określa, w jakiej temperaturze może pracować wybrany model. Najczęściej zamrażarki są przystosowane do pracy w warunkach określonych przez 4 klasy:

  • N – umiarkowana (od +16°C do +32°C)
  • SN – rozszerzona umiarkowana (od +10°C do +32°C)
  • ST – subtropikalna (od +18°C do +38°C)
  • T – tropikalna (od +18°C do +43°C)

Jak widzisz, najniższa możliwa temperatura to 10°C. Z tego powodu może się okazać, że Twoja zamrażarka nie będzie pracować w garażu podczas zimowych dni. Chyba że temperatura w nim będzie wyższa niż na zewnątrz i będzie sięgała określonych wartości. To jednak nie znaczy, że żaden model nie może stać w nieogrzewanym miejscu. Niektórzy producenci tak konstruują swoje urządzenia, że są w stanie pracować w temperaturach poniżej 0°C. Musisz tylko znaleźć odpowiedni model. Jego cena może być wyższa od standardowych urządzeń, jednak pieniądze na zakup możesz uzyskać, wybierając sprawdzone rozwiązanie, jakim jest pożyczka bez bik.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments